ÚMČ Praha Řeporyje,
Nad náměstím 84, Praha 5 Řeporyje

MČ Praha - Řeporyje

Praha Řeporyje Praha Řeporyje Městská část Praha - Řeporyje je jednou z 57 městských částí Hlavního města Prahy. Skládá se z katastrálního území Řeporyje, Zadní Kopanina a menších částí katastru Stodůlky a Třebonice. Má rozlohu téměř 1000 ha (10km čtverečních) a tím se řadí na začátek druhé desítky pražských městských částí, když je posuzujeme podle jejich velikosti. Budeme-li posuzovat podle počtu obyvatel, pak se svými více než 4000 trvale hlášenými obyvateli se nachází kdesi uprostřed a vzhledem k zájmu o bydlení v tomto regionu má perspektivu, že se bude i nadále rozrůstat. Blízkost Prokopského a Dalejského údolí dává možnost pěkných procházek i turistických výletů v této lokalitě.

Řeporyje ve zkratce, Znak a prapor, Vymezení území Městské části Praha - Řeporyje, Technické údaje o městské části

Číst dál...

Seznamte se s historií naší městské části. Najdete zde informace z historických pramenů nejen o Řeporyjiích, ale i o Zadní Kopanině a Zmrzlíku. A jako bonus jsme pro vás připravili možnost stažení naskenovaných historických kronik v pdf formátu.

Číst dál...

Časopis MČ Praha - Řeporyje obsahující potřebné informace z jednání místního zastupitelstva, informace o životě obce, o kulturních, společenských a sportovních akcích.

Číst dál...

Informace o zdravotnictví v Praze - Řeporyjích. Zdravotní středisko, lékárny, domov pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.

Číst dál...

Dominantou městské části je nepochybně kostel svatého Petra a Pavla na Řeporyjském náměstí.

Číst dál...

Chystáte se na procházku, výlet, nebo projížďku na kole? Podívejte se co v našem okolí můžete vidět.

Číst dál...

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31